/ Պարունակություն / 4 կոոպերատիվներ ստացան մոտոբլոկներ
Հուլիսի 14-ին Գերմանիայի Բնության Պահպանության Միության (NABU) և Գերմանիայի տնտեսական համագործակցության և զարգացման դաշնային նախարարության (BMZ) համաֆինանսավորմամբ «Օրգանական գյուղատնտեսության զարգացումը Հայաստանի հյուսիսային համայնքներում՝ որպես աղքատության նվազեցման և կենսաբազմազանության պահպանության խթան» (OFDNA) ծրագրի շրջանակներում 4 կոոպերատիվներ ստացան մոտոբլոկներ։
Միաժամանակ կոոպերատիվների անդամների համար կազմակերպվեց  պրակտիկ դասընթաց, ցուցադրվեցին շահագործման առանձնահատկությունները,  տրամադրվեց համապատասխան տեղեկատվություն մոտոբլոկների միջոցով ագրոտեխնիկական աշխատանքները ճիշտ կազմակերպելու համար։

/ Content / 4 cooperatives received motoblockers.
On July 14, within the framework of the "Development of Organic Agriculture in the Northern Communities of Armenia as a Poverty Reduction and Biodiversity Stimulus" (OFDNA) program, co-sponsored by the German Nature  Protection Union (NABU) in the Republic of Armenia and the Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ), 4 cooperatives received motoblockers.
At the same time, a practical course was organized for the members of the cooperatives, the features of the operation were demonstrated, and relevant information was provided for the correct organization of agro-technical works using the motoblockers.