|   | «Մաքուր ապագա Սևանա լճի համար» ծրագրի շրջանակում «Workshop» և «Clean-up»Միասին՝ հանուն Սևանի մաքուր ապագայի Գերմանիայի Բնության Պահպանության Միության (NABU) հայաստանյան մասնաճյուղի, «Հանուն Մարդկության և Բնության Հայկական Ասոցիացիա»(FPAN) հասարակական... ավելին |
|   | Օրգանական գյուղատնտեսության զարգացման ծրագիր 2025Ակբա բանկը և Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) հայաստանյան մասնաճյուղը մեկնարկում են «Օրգանական գյուղատնտեսության զարգացման» 2025թ. անվճար ծրագիրը:... ավելին |
|   | Ապրիլի 1-ը՝ Թռչունների միջազգային օրԱպրիլի 1-ը՝ Թռչունների միջազգային օր Օրն առիթ է տալիս մեկ անգամ ևս արժևորելու թռչունների դերն ու նշանակությունը մեր կյանքում, գործելու ի նպաստ... ավելին |
|   | Փոքր ենթարծիվը հատել է հասարակածըՓոքր ենթարծիվը հատել է հասարակածը: Հայաստանում առաջին անգամ Հուլիս ամսին նշադրված Փոքր ենթարծիվը, դեռևս հոկտեմբերին անցնելով երկար ճանապարհ հասել էր... ավելին |
|   | Մարտի 22-ը՝ Ջրի համաշխարհային օրՄարտի 22-ը՝ Ջրի համաշխարհային օր: 1993 թվականին ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի որոշմամբ մարտի 22-ը հռչակվել է Ջրի համաշխարհային օր։... ավելին |
|   | Մարտի 21-ն` Անտառների միջազգային օրՄարտի 21-ն Անտառների միջազգային օրն է: Օրվա խորհուրդն է անտառներիի պահպանության, կայուն կառավարելու կարևորության մասին իրազեկվածության մակարդակի... ավելին |
|   | Մարտի 14-ը՝ գետերի միջազգային օրԳետերի միջազգային օրը սահմանվել է 1997 թվականին Բրազիլիայի Կուրիտիբա քաղաքում ՝ 20 երկրների բնապահպանների կողմից կազմակերպված խոշոր պատվարների կառուցման դեմ առաջին միջազգային համաժողովում: ... ավելին |
|   | Մրցույթ երիտասարդ գիտնականների համարԿենսաբազմազանության, բնության պահպանության և կլիմայի փոփոխության միջազգային գիտաժողովին է միացել Գերմանիայի Բնության Պահպանության Միության Հայաստանյան մասնաճյուղը։... ավելին |
|   | «Գյուղական Տուրիզմի Զարգացման» ծրագրի շահառու «RestArt» հյուրատանը տեղադրվեց արևային ֆոտովոլտային կայանԳերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) հայաստանյան մասնաճյուղի և ACBA ֆեդերացիայի կողմից իրականացվող «Գյուղական տուրիզմի զարգացման» ծրագրի շրջանակներում հայտարարաված մրցույթի «Դարձիր... ավելին |
|   | Lուսանկարներ《Սևան》ազգային պարկի բազմազան թռչնաշխարհիցՀայաստանի թռչնաշխարհի շատ տեսակներ գրանցված են ՀՀ Կարմիր գրքում, ուստի եկեք միասին ուշադիր լինենք մեր կենսաբազմազանության նկատմամբ, պահպանենք, գործենք միասին՝ ՀԱՆՈՒՆ ՄԱՐԴՈՒ ԵՎ ԲՆՈՒԹՅԱՆ |

В рамках эколого-просветительской акции "Птица года" филиал Союза охраны природы Германии (NABU) в Республике Армения проводит набор послов птицы года, в рамках которого пройдут тренинги по... подробнее
Подписание меморандума с ASPB
Сегодня в рамках эколого-просветительской акции "Птица года" был подписан меморандум между филиалом Союза охраны природы Германии (NABU) в Республике Армения и Армянским обществом защиты птиц (... подробнее
22 марта - Всемирный день воды
22 марта во всем мире отмечается как Всемирный день водных ресурсов.
Цель дня – привлечь внимание широкой общественности к важности сохранения и восстановления водных ресурсов.
Послы филиала NABU в Армении
20-21 марта в офисе организации состоялась первая встреча с послами филиала NABU в Армении, в рамках которой были представлены:
21 марта - Международный день лесов
21 марта во всем мире отмечается как Международный день лесов с целью повышения осведомленности о важности лесов.
Леса являются источником жизненно важных ресурсов, поэтому их защита очень... подробнее
Углубленные курсы в Сюнике
В рамках программы "Охрана природы адаптация к изменению климата на уровне община в Сюникской области" будут проведены углубленные курсы по теме "Устойчивые методы ведения сельского хозяйства в... подробнее
14 марта - Всемирный день рек
Этот день напоминает нам о важности чистой и проточной воды и ответственности, которую мы все несем за нее.
Сегодня проблема загрязнения водных ресурсов продолжает оставаться актуальной, в... подробнее
Возвращение в Армению
В прошлом году установленное на бородаче GPS-устройство позволило отследить полет птицы и зафиксировать ее возвращение в родину.
Мечение вида птиц направлено на выявление
Наблюдение за птицами с учениками школы "Эврика"
Вчера специалист филиала Союза охраны природы Германии (NABU) в Республике Армения провел наблюдение за птицами с учениками 7-го класса школы "Эврика" в Ереванском ботаническом саду.
Во... подробнее
3 марта - Всемирный день дикой природы
Этот день — еще одна возможность привлечь наше внимание к многочисленным выгодам, которые мы получаем от сохранения щедрот Матери-Природы, и напомнить нам о насущной необходимости активизировать... подробнее