/ Պարունակություն / Ամփոփվել են «Գյուղական տուրիզմի զարգացման» ծրագրի մրցույթի...
Ավարտվել է Գերմանիայի Բնության Պահպանության Միության (NABU) հայաստանյան մասնաճյուղի և ԱԿԲԱ Ֆեդերացիայի կողմից իրականացվող «Գյուղական տուրիզմի զարգացման» ծրագրի շրջանակներում հայտարարված 2022թ․ դրամաշնորհային մրցույթի առաջին փուլը։
«Նոր կառուցվող հյուրատուն» և «Գործող հյուրատուն» անվանակարգերում ստացված հայտերից լավագույններն անցել են երկրորդ փուլ, որի ընթացքում էլ կընտրվեն մրցույթի հաղթողները։ 2-րդ փուլ անցած մասնակիցներն արդեն իսկ տեղեկացվել են պաշտոնական նամակով։ Մրցույթի հաղթողների վերաբերյալ տեղեկատվությունը կհրապարակվի դեկտեմբերին։
Շնորհակալություն ենք հայտնում բոլոր մասնակիցներին և հաջողություն ենք մաղթում իրենց հետագա գործունեության մեջ։
Տեղեկացնում ենք, որ «Գյուղական տուրիզմի զարգացման» ծրագրի մրցույթն անցկացվում է  հաշվի առնելով գյուղական հյուրատներին վերաբերվող միջազգային ստանդարտներն ու չափորոշիչները։

Завершился первый этап грантового конкурса 2022 года, объявленного в рамках программы «Развитие сельского туризма», осуществляемой армянским филиалом Союза охраны природы Германии (NABU) и Федерацией AКБА.
Лучшие из полученных заявок в номинациях "Новый гостевой дом" и "Действующий гостевой дом" прошли во второй тур, в ходе которого будут выбраны победители конкурса. Участники, прошедшие второй этап, уже уведомлены официальным письмом. Информация о победителях конкурса будет опубликована в декабре.
Благодарим всех участников и желаем им успехов в их дальнейшей деятельности.
Сообщаем, что конкурс проводится с учетом международных стандартов и кртерии, касающихся сельских гостевых домов.