/ Պարունակություն / «Սյունիքի մարզում բնության համայնքահեն պահպանություն»...
Ս/թ ապրիլի 28-ին Գորիս քաղաքում «Համայնքահեն բնապահպանությունը և ադապտացումը կլիմայի փոփոխությանը Սյունիքի մարզում» ծրագրի շրջանակներում կկազմակերպվի Կլոր Սեղան «Սյունիքի մարզում բնության համայնքահեն պահպանություն» թեմայով՝  Գերմանիայի Բնության Պահպանության Միության NABU հայաստանյան մասնաճյուղի և Գերմանիայի Տնտեսական Համագործակցության և Զարգացման Դաշնային Նախարարության (BMZ) ֆինանսավորմամբ։
Կլոր սեղանի նպատակն է Սյունիքում երիտասարդության շրջանականերում  բնապահապանական խնդիրների վերաբերյալ քննարկումը։ Ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է ստեղծել 7 հասարակական կազմակերպություններ, որոնք կստանան աջակցություն բնապահպանական ծրագեր իրականցնելու համար։
Հիշեցնենք, որ տեղերը սահմանափակ են և մասնակցությունը պետք է հաստատվի նախապես։
Ավելի մանրամասն տեղեկատվություն ստանալու համար կարող եք ներբեռնել կլոր սեղանի օրակարգը կամ զանգահարել NABU հայաստանյան մասնաճյուղի գրասենյակ հետևյալ հեռախոսահամարով՝ +374 44 59 99 49։

/ Content / Круглый стол на тему «Охрана природы на уровне общин в...
28 апреля в городе Горис в рамках программы «Охрана природы на уровне общин и адаптация к изменению климата в Сюникской области» будет организован круглый стол на тему «Охрана природы на уровне общин в Сюникской области» при финансировании армянского филиала Союза охраны природы Германии (NABU) и федерального Министерства экономического сотрудничества и развития Германии (BMZ).
Цель круглого стола-обсуждение экологических проблем в молодежных кругах Сюника. В рамках проекта планируется создать 7 неправительственных организаций, которые получат поддержку для реализации экологических программ.
Напомним, что количество мест ограничено, и участие должно быть подтверждено заранее.
Для более подробней информации, вы можете скачать  повестку или позвонить в офис филиала НАБУ  по номеру +374 44 59 99 49.