ՀՀ մարզերում իրականացվող ծրագրերը, օրգանական գյուղատնտեսության զարգացման և գյուղական տուրիզմի զարգացման ծրագրերը առանձին տաղավարով ներկայացված կլինեն NABU հայաստանյան մասնաճյուղի կողմից Բերքի փառատոնի շրջանակներում։
Այս տաղավարում դուք հնարավորություն կունենաք ծանոթանալու
- Տավուշի, Լոռու և Գեղարքունիքի մարզերում իրականացված և Սյունիքում իրականացվող ծրագրերի մանրամասներին,
- «օրգանական գուղատնտեսության զարգացման» ծրագրի ընձեռած հնարավորություններին և 2015 թվականից գործող այս ծրագրում ընդգրկված շուրջ 80 շահառուների արտադրանքին,
- 2020 թվականից գործող «գյուղական տուրիզմի զարգացման» ծրագրի առանձնահատկություններին և դրանում ընդգրկված 14 շահառուների հյուրատներին ու դեգուստացիոն կենտրոններին։
Հիշեցնենք, որ NABU հայաստանյան մասնաճյուղը Բերքի փառատոնի համատեղ կազմակերպիչն է «կրեատիվ լեռներ» ծրագրի շրջանակներում, որը ֆինանսավորվում է Եվրոպական միության կողմից և իրականացվում է Գերմանիայի բնության պահպանության միության հայաստանյան մասնաճյուղի կողմից Machaon International կազմակերպության հետ համատեղ։

Реализуемые в регионах Республики Армения программы, программы развития органического сельского хозяйства и развития сельского туризма будут представлены в отдельном павильоне филиала NABU в РА в рамках Праздника урожая.
На этом стенде у вас будет возможность познакомиться с:
- подробностями программ, реализованных в Тавушской, Лорийской и Гегаркуникской областях и с программый, которая реализуется в Сюникской области,
- возможностями, предлагаемые программой "Развитие органического сельского хозяйства" и продукцией около 80 бенефициаров, включенных в эту программу, действующую с 2015 года,
- особенностями программы "Развитие сельского туризма", действующей с 2020 года, и гостевых домов и дегустационных центров 14 бенефициаров, вошедших в нее.
Напомним, что программа "Креативные горы" реализуется филиалом Союза охраны природы Германии в РА в сотрудничестве с Machaon International и финансируется Европейским Союзом.
Фото: Shutterstock
Опубликовано 8 сентября 2023 г.
Эта статья была создана при финансовой поддержке Европейского союза. Ответственность за ее содержание лежит исключительно на Нареке Григоряне и Ани Аванесян и не обязательно отражает точку зрения Европейского союза.