Հայաստանի Հանրապետության բնապահպանական օրենսդրությունը․ այս թեման է առաջիկա շաբաթվա ընթացքում բնապահպանական ակումբի շրջանակներում
Դասընթացի օրերն են՝
- նոյեմբերի 30 (հինգշաբթի)՝ ժ․ 18։00
- դեկտեմբերի 1 (ուրբաթ)՝ ժ․19։00
Հասցեն՝ Իսահակյան 18, սեն․ 2։
Դասընթացի ընթացքում կծանոթանանք
- ՀՀ բնապահպանական և բնառեսուրսային օրենսդրական համակարգին,
- այդ թվում՝ Հայաստանի Հանրապետության կողմից վավերացրած միջազգային բնապահպանական պայմանագրերին
- ՀՀ օրենսդրության թերություններին և բացերին։
Այն կվարի Օլիմպիա Գեղամյանը՝ ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետի դասախոս, ի.գ.թ., դոցենտ, Ա.Իսկոյանի անվան էկոլոգիական իրավունքի գիտաուսումնական կենտրոնի ղեկավար։
Սահմանափակ տեղերով պայմանավորված՝ նախնական գրանցումը պարտադիր է։ Խնդրում ենք ուղարկել մեզ անձնական նամակ։
Ակումբը գործում է «մաքուր ապագա» ծրագրի շրջանակներում, որը ֆինանսավորվում է Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարարության կողմից։

The environmental law of the Republic of Armenia: this is the topic of next week's in the framework of the Eco Club.
Course days:
- November 30 (Thursday): at 18:00
- December 1 (Friday): at 19:00
Address: Isahakyan 18, office 2.
During the course we will familiarize ourselves with:
- with the RA legislative system in the field of environment and natural resources,
- including international environmental agreements ratified by the Republic of Armenia.
- shortcomings and gaps in the RA legislation.
It will be conducted by Olimpia Geghamyan, lecturer at YSU Faculty of Law, Associate Professor, Head of the A. Iskoyan Environmental Law Research Center.
Due to the limited number of seats, pre-registration is mandatory. Please send us a private email on our Instagram or Facebook.
The club operates within the framework of the program "Clean Future", which is funded by the German Federal Foreign Office.