«Համայնքահեն բնապահպանությունը և ադապտացումը կլիմայի փոփոխությանը Սյունիքի մարզում» ծրագրի շրջանակներում տեղի կունենան «Էրոզիայի վերահսկում և հողի կայուն օգտագործում», «Դրամաշնորհային և զարգացման ծրագրերին դիմելու հայտերի մշակում» թեմաներով խորացված դասընթացներ՝
- ապրիլի 19-ին՝ Սիսիան քաղաքում․ Ույծ, Տոլորս, Բնունիս, Ախլաթյան, Տորունիք, Դաստակերտ, Նժդեհ, Աշոտավան, Հացավան, Թասիկ, Սալվարդ բնակավայրերի բնակիչների համար:
- ապրիլի 20-ին՝ Սիսիան քաղաքում․ Գորայք, Իշխանասար, Ծղուկ, Սառնակունք, Սպանդարյան, Շաղատ, Բալաք և Մուցք բնակավայրերի բնակիչների համար:
- ապրիլի 21-ին՝ Լոր գյուղում․ Դարբաս, Աղիտու, Նորավան, Վաղատին, Որոտնավան, Շամբ, Դարբաս, Գետաթաղ, Լոր, Լծեն և Շենաթաղ բնակավայրերի բնակիչների համար:
- ապրիլի 22-ին՝ Շինուհայր գյուղում․ Տաթև, Հալիձոր, Խոտ, Հարժիս, Սվարանց, Աղվանի և Տանձավեր բնակավայրերի բնակիչների համար։
Դասընթացները տեղի կունենան ժ․ 10։30-18։00։
Օրակարգը և քննարկվող թեմաները կարող եք տեսնել կից նկարում։
Տեղերը սահմանափակ են։
Գրանցվելու համար զանգահարել +374 77 709280 հեռախոսահամարով։
Վերջնաժամկետը՝ ապրիլի 16-ը՝ ներառյալ։
Դասընթացներն իրականացվում են «Համայնքահեն բնապահպանությունը և ադապտացումը կլիմայի փոփոխությանը Սյունիքի մարզում» ծրագրի շրջանակներում, որը ֆինանսավորվում է Գերմանիայի տնտեսական համագործակցության և զարգացման դաշնային նախարարության (BMZ) կողմից:

Region Within the framework of the programme "Community-based Conservation and Adaptation to Climate Change in Syunik Region", advanced courses on “Erosion Control and Sustainable Land Use” and “Developing Applications for Development Grant Programmes” will be held.
- April 19 in Sisian town for residents of Uits, Tolors, Bnunis, Akhlatyan, Torunik, Dastakert, Nzhdeh, Ashotavan, Hatsavan, Tasik and Salvard villages.
- April 20 in Sisian town for residents of Gorayk, Ishkhanasar, Tsguk, Sarnakunk, Spandaryan, Shagat, Balaq and Mutsk.
- April 21 in Lor village for residents of Darbas, Aghitu, Noravan, Vaghatin, Vorotnavan, Shamb, Darbas, Getatagh, Lor, Ltsen and Shenatagh villages.
- April 22 in Shinuayr community for residents of Tatev, Halidzor, Khot, Harjis, Svarants, Aghvani and Tanzaver villages.
The courses will be held at 10:30-18:00.
You can see the agenda and topics discussed in the attached image.
Places are limited. To register, please call +374 77 709280.
Deadline: April 16 inclusive.
The trainings are held within the framework of the program "Community-based Conservation and Adaptation to Climate Change in Syunik Region", which is funded by the Federal Ministry of Economic Cooperation and Development of Germany (BMZ).