«Համայնքահեն բնապահպանությունը և ադապտացումը կլիմայի փոփոխությանը Սյունիքի մարզում» ծրագրի շրջանակներում տեղի կունենան «Էրոզիայի վերահսկում և հողի կայուն օգտագործում», «Դրամաշնորհային և զարգացման ծրագրերին դիմելու հայտերի մշակում» թեմաներով խորացված դասընթացներ՝
- ապրիլի 19-ին՝ Սիսիան քաղաքում․ Ույծ, Տոլորս, Բնունիս, Ախլաթյան, Տորունիք, Դաստակերտ, Նժդեհ, Աշոտավան, Հացավան, Թասիկ, Սալվարդ բնակավայրերի բնակիչների համար:
- ապրիլի 20-ին՝ Սիսիան քաղաքում․ Գորայք, Իշխանասար, Ծղուկ, Սառնակունք, Սպանդարյան, Շաղատ, Բալաք և Մուցք բնակավայրերի բնակիչների համար:
- ապրիլի 21-ին՝ Լոր գյուղում․ Դարբաս, Աղիտու, Նորավան, Վաղատին, Որոտնավան, Շամբ, Դարբաս, Գետաթաղ, Լոր, Լծեն և Շենաթաղ բնակավայրերի բնակիչների համար:
- ապրիլի 22-ին՝ Շինուհայր գյուղում․ Տաթև, Հալիձոր, Խոտ, Հարժիս, Սվարանց, Աղվանի և Տանձավեր բնակավայրերի բնակիչների համար։
Դասընթացները տեղի կունենան ժ․ 10։30-18։00։
Օրակարգը և քննարկվող թեմաները կարող եք տեսնել կից նկարում։
Տեղերը սահմանափակ են։
Գրանցվելու համար զանգահարել +374 77 709280 հեռախոսահամարով։
Վերջնաժամկետը՝ ապրիլի 16-ը՝ ներառյալ։
Դասընթացներն իրականացվում են «Համայնքահեն բնապահպանությունը և ադապտացումը կլիմայի փոփոխությանը Սյունիքի մարզում» ծրագրի շրջանակներում, որը ֆինանսավորվում է Գերմանիայի տնտեսական համագործակցության և զարգացման դաշնային նախարարության (BMZ) կողմից:

В рамках программы "Охрана природы адаптация к изменению климата на уровне община в Сюникской области" будут проведены углубленные курсы по темам "Контроль эрозией и устойчивое использование земель" и "Разработка заявок на прантовые программы развития"
- 19 апреля в городе Сисиан для жителей поселков Уитс, Толорс, Бнунис, Ахлатян, Торуник, Дастакерт, Нжде, Ашотаван, Хацаван, Тасик и Салвард.
- 20 апреля в городе Сисиан для жителей поселков Горайк, Ишханасар, Цгук, Сарнакунк, Спандарян, Шагат, Балак и Муцк.
- 21 апреля в селе Лор для жителей поселков Дарбас, Агиту, Нораван, Вагатин, Воротнаван, Шамб, Дарбас, Гетатах, Лор, Лцен и Шенатах.
- 22 апреля в селе Шинуайр для жителей поселков Татев, Алидзор, Хот, Харжис, Сваранц, Агвани и Танзавер.
Занятия пройдут с 10:30 до 18:00.
Повестку дня и обсуждаемые темы вы можете увидеть на прикрепленном изображении.
Места ограничены. Для регистрации звоните по телефону +374 77 709280.
Срок: 16 апреля включительно.
Тренинги проводятся в рамках программы "Охрана природы адаптация к изменению климата на уровне община в Сюникской области", которая финансируется Федеральным министерством экономического сотрудничества и развития Германии (BMZ)․