Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) հայաստանյան մասնաճյուղն իրականացնում է գիշատիչ թռչունների բնադրավայրերում բնադրման հաջողության գնահատման հետազոտական աշխատանքներ։
Աշխատանքներն իրականացվել են Կոտայքի մարզում, որտեղ ուսումնասիրվել են նոր բնադրավայրերը և իրականացվել են նախկինում բացահայտված բնադրավայրերի ուսումնասիրություններ։
Ուսումնասիրություններն իրականացվել են Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) «Նոր համագործակցություն Արևելյան Եվրոպայում գիշատիչ թռչունների պաշտպանության նպատակով» ծրագրի շրջանակներում, որը ֆինանսավորվում է NABU International-ի и VGP-ի կողմից։

Филиал Союза охраны природы Германии (NABU) в Республике Армения проводит исследовательскую работу по оценке успешности гнездования в местах гнездования хищных птиц.
Работы проводились в Котайкской области, где были изучены новые места гнездования и проведены исследования ранее выявленных мест гнездования.
Исследования проводились в рамках программы Союза охраны природы Германии (NABU) "Новое партнёрство по сохранению хищных птиц в Восточной Европе", финансируемого фондами NABU International и VGP․