Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) Հայաստանյան մասնաճյուղը մասնակցեց Երևանի պետական համալսարանում կայացած «BioExpo» ցուցահանդեսին։
Միջոցառմանը մասնակցում էին ԵՊՀ կենսաբանության ֆակուլտետի ամբիոներ, ֆակուլտետի շրջանավարտների բազմաճյուղ աշխատանքային ոլորտներ ներկայացնող կազմակերպություններ և այլն։
Ներկայանալով առանձին տաղավարով, ուսանողներին, տարբեր դպրոցներից եկած աշակերտներին և այլ այցելուների պատմեցինք մեր գործունեության մասին, ծանոթացրինք մասնագիտական աճի և աշխատանքի հնարավորություններին, որը հուսանք կօգնի նաև աշակերտներին՝ մասնագիտական կողմնորոշման հարցում։

Филиал Союза охраны природы Германии (NABU) в Республике Армения принял участие в выставке «BioExpo», состоявшейся в Ереванском государственном университете.
В мероприятии приняли участие кафедры факультета биологии ЕГУ, организации, представляющие многоотраслевые сферы деятельности выпускников факультета и т.д.
Представившись в отдельном павильоне, мы рассказали студентам, учащимся из разных школ и другим посетителям о нашей деятельности, ознакомили с возможностями профессионального роста и трудоустройства, что, как мы надеемся, также поможет учащимся в профессиональной ориентации.