«Հայաստանում Օրգանական գյուղատնտեսության զարգացման» շրջանակներում, ս.թ. հուլիսի 27-ից օգոստոսի 7-ն ընկած ժամանակահատվածում կազմակերպված դասընթացների շարքն իր բարեհաջող ավարտն ունեցավ: Դասընթացները կազմակերպվել էին «Օրգանական մթերքի վերամշակում, փաթեթավորում, պահպանում», «Օրգանական մեղր արտադրելու օգուտները», «Օրգանական թեյ ու խոտաբույսեր» թեմաներով՝ NABU Հայաստանի և ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկի կողմից համատեղ իրագործվող «Օրգանական գյուղատնտեսության զարգացման ծրագրի» շրջանակներում՝ Հայաստանում «Օրգանական ասոցիացիայի» հետ համատեղ:
Դասընթացների ընթացքում օրգանական գյուղատնտեսությամբ զբաղվող կամ դրանով հետաքրքրված անձինք ծանոթացան օրգանական մթերք արտադրելու, սերտիֆիկացնելու և միջազգային հարթակում բիզնես գործընկերներ հայթհայթելու նրբություններին:
Ակտիվ քննարկումների արդյունքում լրացվեցին թեմային վերաբերվող գրեթե բոլոր բացերը:
Հուսով ենք, որ մեր գործունեությամբ կնպաստենք Հայաստանում օրգանական արտադրողների թվաքանակի աճին:
Հիշեցնենք, որ NABU Հայաստանը՝ ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկի հետ համատեղ իրականացնում են «Հայաստանում Օրգանական գյուղատնտեսության զարգացման» ծրագիր, որի շրջանակներում ֆինանսավորում են օրգանական արտադրողների սերտիֆիկացման ծախսերը: Եթե դու նույնպես ցանկանում ես դառնալ օրգանական արտադրող, հետևիր մեր էջին և ծանոթացիր ոլորտում առկա նորություններին և հնարավորություններին:

Успешно завершились тренинги, организованные в рамках проекта “Развитие органического сельского хозяйства в Армении” с 27 Июля по 7 Августа. Темами тренингов были «Переработка, упаковка, консервирование органических продуктов питания», «Преимущества производства органического меда», «Органический чай и травы». Тренинги были организованы совместно с NABU Армения и АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ Банком в рамках проекта «Развитие органического сельского хозяйства в Армении» совместно с армянской «Органической Ассоциацией».
Участники получили такую важную информацию об органическом сельском хозяйстве, как его производство, сертификация и возможности международного делового партнерства.
В результате активных обсуждений были выявлены главные задачи органического сельского хозяйства.
Мы надеемся, что наша деятельность увеличит количество органических производителей в Армении.
Напоминаем также, что НАБУ Армения совместно с АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ Банк реализуют проект «Развитие органического сельского хозяйства в Армении», который финансирует расходы на сертификацию производителей органических продуктов. Если вы также планируете стать органическим производителем, подпишитесь на нашу страничку и получайте всю информацию о новостях и возможностях в этой области.