«Հայաստանում Օրգանական գյուղատնտեսության զարգացման» շրջանակներում, ս.թ. հուլիսի 27-ից օգոստոսի 7-ն ընկած ժամանակահատվածում կազմակերպված դասընթացների շարքն իր բարեհաջող ավարտն ունեցավ: Դասընթացները կազմակերպվել էին «Օրգանական մթերքի վերամշակում, փաթեթավորում, պահպանում», «Օրգանական մեղր արտադրելու օգուտները», «Օրգանական թեյ ու խոտաբույսեր» թեմաներով՝ NABU Հայաստանի և ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկի կողմից համատեղ իրագործվող «Օրգանական գյուղատնտեսության զարգացման ծրագրի» շրջանակներում՝ Հայաստանում «Օրգանական ասոցիացիայի» հետ համատեղ:
Դասընթացների ընթացքում օրգանական գյուղատնտեսությամբ զբաղվող կամ դրանով հետաքրքրված անձինք ծանոթացան օրգանական մթերք արտադրելու, սերտիֆիկացնելու և միջազգային հարթակում բիզնես գործընկերներ հայթհայթելու նրբություններին:
Ակտիվ քննարկումների արդյունքում լրացվեցին թեմային վերաբերվող գրեթե բոլոր բացերը:
Հուսով ենք, որ մեր գործունեությամբ կնպաստենք Հայաստանում օրգանական արտադրողների թվաքանակի աճին:
Հիշեցնենք, որ NABU Հայաստանը՝ ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկի հետ համատեղ իրականացնում են «Հայաստանում Օրգանական գյուղատնտեսության զարգացման» ծրագիր, որի շրջանակներում ֆինանսավորում են օրգանական արտադրողների սերտիֆիկացման ծախսերը: Եթե դու նույնպես ցանկանում ես դառնալ օրգանական արտադրող, հետևիր մեր էջին և ծանոթացիր ոլորտում առկա նորություններին և հնարավորություններին:

Within the framework of the project "Organic Agriculture Development in Armenia”, the series of trainings organized from July 27 to August 7 had its successful end. Topics of trainings were "Organic Food Processing, Packaging, Preservation", "Benefits of Organic Honey Production", "Organic Tea and Herbs". Trainings were organized in corporation with NABU Armenia and ACBA-CREDIT AGRICOLE Bank, within the framework of the project "Organic Agriculture Development in Armenia”, together with the Armenian “Organic Association”.
Participants received such an important information about organic agriculture, as its production, certification and international business partnership possibilities.
During active discussions, almost all topics were covered for the audience.
We do hope that our activities will increase the number of organic producers in Armenia.
We also kindly remind you that NABU Armenia together with ACBA-CREDIT AGRICOLE Bank are implementing the “Development of Organic Agriculture in Armenia” project, which finances the certification costs of organic producers. If you also plan to become an organic producer, follow us and get all information about news and possibilities in this field.