Հուլիսի 14-ին Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) և Գերմանիայի տնտեսական համագործակցության և զարգացման դաշնային նախարարության (BMZ) համաֆինանսավորմամբ «Օրգանական գյուղատնտեսության զարգացումը Հայաստանի հյուսիսային համայնքներում՝ որպես աղքատության նվազեցման և կենսաբազմազանության պահպանության խթան» (OFDNA) ծրագրի շրջանակներում 4 կոոպերատիվներ ստացան մոտոբլոկներ։
Միաժամանակ կոոպերատիվների անդամների համար կազմակերպվեց պրակտիկ դասընթաց, ցուցադրվեցին շահագործման առանձնահատկությունները, տրամադրվեց համապատասխան տեղեկատվություն մոտոբլոկների միջոցով ագրոտեխնիկական աշխատանքները ճիշտ կազմակերպելու համար։

14 июля 4 кооператива получили мотоблоки в рамках проекта «Развитие органического сельского хозяйства в северных общинах Армении как меры по сокращению бедности и содействию биологическому разнообразию» (OFDNA), при софинансировании Союза охраны природы Германии (NABU) и Федерального министерство экономического сотрудничества и развития (BMZ).
При этом для членов кооперативов был организован тренинг, продемонстрированы особенности эксплуатации, дана соответствующая информация для правильной организации агротехнических работ с использованием мотоблоков.