«Տարվա թռչուն 2023 - Քարարծիվ» արշավի շրջանակներում Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) հայաստանյան մասնաճյուղը կազմակերպել էր թռչնադիտարկում Վայոց ձորի մարզում։
Մասնակիցների հետ քայլարշավ իրականացրինք «Արփա» պահպանվող լանդշաֆտի տարածքում, ծանոթացանք տարածքի կենսաբազմազանությանը, այդ թվում՝ մի շարք թռչնատեսակների։ Տեսանք նաև այս տարվա թռչուն քարարծվին՝ ինչպես թռիչքի ընթացքում, այնպես էլ բնում։
2023 թվականի ընթացքում մեր կազմակերպությունը շարունակելու է էկոկրթական միջոցառումները «Տարվա թռչուն 2023 - Քարարծիվ» արշավի շրջանակներում:

Филиал Союза охраны природы Германии (NABU) в Республике Армения в рамках акции «Птица года 2023 – Беркут» организовало мероприятие по наблюдению за птицами в Вайоцдзорской области.
Участники провели походы в территории сохранившегося ландшафта «Арпа», ознакомились с биоразнообразием местности, в том числе с рядом видов птиц. Мы также видели птицу этого года, беркута, как в полете, так и в гнезде.
В течение 2023 года наша организация продолжит экообразовательный деятельность в рамках акции “Птица года 2023 - Беркут”.