Անգղների մասին իրազեկման միջազգային օրվա կապակցությամբ բնապահպանական ակումբի շրջանակներում եկող շաբաթ կիրականացվեն բաց դասեր «բնության թևավոր սանիտարներ» թեմայով։
Թեմայի շրջանակներում կքննարկենք, թե
- որ տեսակներ են համարվում սանիտարներ և ինչու,
- Հայաստանում բնադրող 4 տեսակի անգղներին և նրանց կենսակերպը
- նրանց դերը և կարևորությունը բնության մեջ
Դասընթացը կվարի NABU հայաստանյան մասնաճյուղի կենսաբազմազանության պահպանման ծրագրերի ղեկավար Լուսինե Աղաջանյանը։
Դասընթացների տեղի են ունենալու Իսահակյան 18 հասցեում՝ սեն․ 2-ում, հետևյալ գրաֆիկով՝
- 04.09․2023 (երկուշաբթի)՝ ժ. 17:00
- 05.09.2023 (երեքշաբթի)՝ ժ. 19:00
- 08.09.2023 (ուրբաթ)՝ ժ. 17:00
Քանի որ տեղերը սահմանափակ են, խնդրում ենք տեղեկացնել մեզ նախապես՝ անձնական նամակ ուղարկելով մեր ֆեյսբուքյան կամ ինստագրամյան էջերին։
Նշենք, որ ակումբը գործում է «մաքուր ապագա» ծրագրի շրջանակներում, որը ֆինանսավորվում է Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարարության կողմից։

On the occasion of International Vulture Awareness Day, next week the Eco Club will be holding open sessions on the theme "winged sanitarians of nature".
As part of the topic, we will discuss
- which species are considered sanitary and why
- 4 species of vultures nesting in Armenia and their way of life
- their role and importance in nature.
The course will be conducted by Lusine Aghajanyan, Head of Biodiversity Conservation Programme of NABU branch in Armenia.
The course will be held at 18 Isahakyan St., office: 2, with the following schedule:
- 04.09.2023 (Monday): at 17:00
- 05.09.2023 (Tuesday): at 19:00
- 08.09.2023 (Friday): at 17:00.
As places are limited, please let us know in advance by sending a private message to our Facebook or Instagram pages.
It is worth noting that the club operates within the framework of the "Clean Future" programme, which is funded by the German Foreign Ministry.