Անգղների մասին իրազեկման միջազգային օրվա կապակցությամբ բնապահպանական ակումբի շրջանակներում եկող շաբաթ կիրականացվեն բաց դասեր «բնության թևավոր սանիտարներ» թեմայով։
Թեմայի շրջանակներում կքննարկենք, թե
- որ տեսակներ են համարվում սանիտարներ և ինչու,
- Հայաստանում բնադրող 4 տեսակի անգղներին և նրանց կենսակերպը
- նրանց դերը և կարևորությունը բնության մեջ
Դասընթացը կվարի NABU հայաստանյան մասնաճյուղի կենսաբազմազանության պահպանման ծրագրերի ղեկավար Լուսինե Աղաջանյանը։
Դասընթացների տեղի են ունենալու Իսահակյան 18 հասցեում՝ սեն․ 2-ում, հետևյալ գրաֆիկով՝
- 04.09․2023 (երկուշաբթի)՝ ժ. 17:00
- 05.09.2023 (երեքշաբթի)՝ ժ. 19:00
- 08.09.2023 (ուրբաթ)՝ ժ. 17:00
Քանի որ տեղերը սահմանափակ են, խնդրում ենք տեղեկացնել մեզ նախապես՝ անձնական նամակ ուղարկելով մեր ֆեյսբուքյան կամ ինստագրամյան էջերին։
Նշենք, որ ակումբը գործում է «մաքուր ապագա» ծրագրի շրջանակներում, որը ֆինանսավորվում է Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարարության կողմից։

По случаю Международного дня осведомленности о грифах на следующей неделе в рамках экологического клуба пройдут открытые занятия на тему «крылатые санитары природы».
В рамках темы мы обсудим:
- какие виды считаются санитарными и почему,
- 4 вида грифов, гнездящихся в Армении, и их образ жизни,
- их роль и значение в природе.
Курс проведет Лусине Агаджанян, руководитель программы сохранения биоразнообразия филиала NABU в РА.
Курсы будут проходить по адресу: ул. Исаакяна, 18, кабинет: 2, со следующим графиком:
- 04.05.2023 (понедельник): в 17:00
- 05.09.2023 (вторник): в 19:00
- 08.09.2023 (пятница): в 17:00
Поскольку количество мест ограничено, пожалуйста, сообщите нам об этом заранее, отправив личное сообщение на наши страницы в Facebook или Instagram.
Стоит отметить, что клуб действует в рамках программы «Чистое будущее», который финансируется МИД Германии.