![](https://nabu.am/sites/default/files/styles/831/public/news/374183199_10224300200121155_6162370123762987451_n.jpg?itok=Z1eOWsJI)
Ինչպես արդեն գիտեք, «կրեատիվ լեռներ» ծրագրի շրջանակներում Հայաստան են ժամանել արտերկրյա բլոգերներ և լրագրողներ՝ իրենց լսարանին ներկայացնելու Հայաստանի եզակի մշակույթը։
Այս օրերին մեր հյուրերը հնարավորություն են ունեցել՝
- ծանոթանալու հայկական ավանդական խոհանոցի առանձնահատկություններին, մասնավորապես՝ մասնակցելու հայկական տոլմայի և լավաշի պատրաստմանը
- մասնակցելու բերքահավաքին և համտեսելու հայկական գինին
- ուսումնասիրելու հայկական ճարտարապետության դարավոր պատմությունը
- մասնակցելու NABU հայաստանյան մասնաճյուղի կողմից կազմակերպված թռչնադիտարկումներին և ճանաչելու Հայաստանի կենսաբազմազանությունը
- ծանոթանալու NABU հայաստանյան մասնաճյուղի գործունեությանը և հյուրընկալվելու գյուղական տուրիզմի մեր շահառուների հյուրատներում՝ Արևի հյուրատունը և Թաթոյանների ջրաղացում։
Սա դեռ ամենը չէ, և մեր հյուրերը դեռ շարունակում են շրջել Հայաստանի գողտրիկ անկյուններով՝ կիսվելով իրենց տպավորություններով։
«Կրեատիվ լեռներ» ծրագիրն իրականացվում է Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) հայաստանյան մասնաճյուղի կողմից Machaon International կազմակերպության հետ համատեղ և ֆինանսավորվում է Եվրոպական միության կողմից:

Армения при всем своем очаровании находится в центре внимания блогеров и журналистов из-за границы.
Как вы уже знаете, в рамках программы "Креативные горы" в Армению прибыли иностранные блоггеры и журналисты, чтобы представить своей аудитории уникальную культуру Армении.
В эти дни наши гости имели возможность:
- познакомиться с особенностями традиционной армянской кухни, в частности поучаствовать в приготовлении армянской толмы и лаваша
- принять участие в сборе урожая и продегустировать армянское вино
- изучить многовековую историю армянской архитектуры
- принять участие в наблюдении за птицами, организованном филиалом NABU в Армении, и признать биоразнообразие Армении.
- ознакомиться с деятельностью филиала NABU в Армении и разместиться в гостевых домах наших бенефициаров сельского туризма: в гостевом доме "Ареви" и мельнице "Татоянов".
Это еще не все, и наши гости продолжают посещать уютные уголки Армении, делясь впечатлениями.
Программа "Креативные горы" реализуется Филиалом союза охраны природы Германии (NABU) в Республике Армения в сотрудничестве с Machaon International и финансируется Европейским Союзом.