Սեպտեմբերի 16-17 կայացավ «Բերքի տոն․ գյուղական կյանք և ավանդույթներ» փառատոնը, որի համատեղ կազմակերպիչն էր Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) հայաստանյան մասնաճյուղը՝ «կրեատիվ լեռներ» ծրագրի շրջանակներում։
Փառատոնի ընթացքում ներկայացվել են՝
- կազմակերպության կողմից իրականացվող ծրագրերը
- ծրագրերի շահառուների արտադրանքն ու առաջարկները,
- էկո դասընթացների համար նախատեսված հարթակ, որտեղ 2 օր շարունակ իրականացվել են բնապահպանական դասընթացներ։
Փառատոնի մասնակիցները հնարավորություն ունեցան նաև քվեարկելու «տարվա թռչնի» 33 թեկնածուներից մեկի օգտնին, որոնք առաջարկվել էին սոցիալական ցանցերի օգտատերերի կողմից։
Հատուկ շնորհակալություն ենք ուզում հայտնել NABU հայաստանյան մասնաճյուղի կամավորներին՝ փառատոնի կազմակերպչական աշխատանքներում իրենց ներդրում ունենալու համար։ Փառատոնի ավարտին նրանք ստացան կամավորի անձնագիր և պարգևատրվեցին հավաստագրերով։
Հիշեցնենք, որ «կրեատիվ լեռներ» ծրագիրը իրականացվել է Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) հայաստանյան մասնաճյուղի կողմից Machaon International կազմակերպության հետ համատեղ և ֆինանսավորվել է Եվրոպական միության կողմից:

16-17 сентября состоялся “Праздник урожая. сельская жизнь и традиции”, соорганизатором которого был филиал Союза охраны природы Германии (NABU) в Республике Армения в рамках программы “Креативные горы”.
Во время фестиваля были представлены
- программы, реализуемые организацией
- продукты и предложения бенефициаров программ,
- площадка для экокурсов, где в течение 2 дней проводились экологические курсы.
У участников фестиваля также была возможность проголосовать за одного из 33 кандидатов на "Птицу года", которые были предложены пользователями социальных сетей.
Особую благодарность хотим выразить волонтерам филиала NABU в РА за вклад в организацию фестиваля. В конце фестиваля они получили паспорт волонтера и были награждены сертификатами.
Напомним, программа “Креативные горы” был реализован филиалом Союза охраны природы Германии (NABU) в Республике Армения в сотрудничестве с организацией Machaon International и финансировался Европейским Союзом.