Սեպտեմբերի 16-17 կայացավ «Բերքի տոն․ գյուղական կյանք և ավանդույթներ» փառատոնը, որի համատեղ կազմակերպիչն էր Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) հայաստանյան մասնաճյուղը՝ «կրեատիվ լեռներ» ծրագրի շրջանակներում։
Փառատոնի ընթացքում ներկայացվել են՝
- կազմակերպության կողմից իրականացվող ծրագրերը
- ծրագրերի շահառուների արտադրանքն ու առաջարկները,
- էկո դասընթացների համար նախատեսված հարթակ, որտեղ 2 օր շարունակ իրականացվել են բնապահպանական դասընթացներ։
Փառատոնի մասնակիցները հնարավորություն ունեցան նաև քվեարկելու «տարվա թռչնի» 33 թեկնածուներից մեկի օգտնին, որոնք առաջարկվել էին սոցիալական ցանցերի օգտատերերի կողմից։
Հատուկ շնորհակալություն ենք ուզում հայտնել NABU հայաստանյան մասնաճյուղի կամավորներին՝ փառատոնի կազմակերպչական աշխատանքներում իրենց ներդրում ունենալու համար։ Փառատոնի ավարտին նրանք ստացան կամավորի անձնագիր և պարգևատրվեցին հավաստագրերով։
Հիշեցնենք, որ «կրեատիվ լեռներ» ծրագիրը իրականացվել է Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) հայաստանյան մասնաճյուղի կողմից Machaon International կազմակերպության հետ համատեղ և ֆինանսավորվել է Եվրոպական միության կողմից:

On September 16-17, the "Harvest Festival: rural life and traditions" was held, co-organized by the branch of German Nature Protection Union (NABU) in the Republic of Armenia within the framework of the "Creative Mountains" programme.
During the festival, the following were presented:
- programmes implemented by the organization
- products and proposals of the beneficiaries of the programmes,
- an eco-course platform, where ecological courses were held for 2 days.
Festival participants also had the opportunity to vote for one of the 33 candidates for the "Bird of the Year", which were proposed by users of social networks.
We would like to express our special gratitude to the volunteers of the NABU branch in RA for their contribution to the organization of the festival. At the end of the festival, they received their volunteer passports and were awarded certificates.
Let us remind you that the "Creative Mountains" programme was implemented by the branch of German Nature Protection Union (NABU) in the Republic of Armenia in cooperation with Machaon International and funded by the European Union.