«Համայնքահեն բնապահպանությունը և ադապտացումը կլիմայի փոփոխությանը Սյունիքի մարզում (CNCA)» ծրագրի շրջանակներում պլանավորվում է այց «Անթառամ» ընկերության օրգանական արտադրություն ծրագրում ընդգրկված 35 գյուղական համայնքի բնակիչների համար։
«Անթառամ» ընկերությունը 1989 թվականից զբաղվում է դեղաբույսերի և բուսական թեյերի աճեցմամբ, վայրի հավաքով և արտադրությամբ։
Այցի շրջանակներում դուք հնարավորություն կունենաք ծանոթնալու
- օրգանական թեյերի արտադրությանը,
- գյուղատնտեսական ձմեռացման աշխատանքներին,
- վայրի հավաքի սկզբունքերին,
- շուկայի տենդենցներին,
- աճեցման տեխնոլոգիաներին,
- ինչպես նաև տեսնելու ենք բազմաթիվ արդյունավետ լուծումներ, որոնք ուղղված են կայուն զարգացման նպատակների իրականացմանը։
Այցը տեղի կունենա նոյեմբերի 26-ին։
Տեղերը խիստ սահմանափակ են․ մասնակցելու համար խնդրում ենք զանգահարել կազմակերպության գրասենյակ՝ +374 44 599949։
Հիշեցնենք, որ ծրագրում ընդգրկված գյուղերն են՝
Աղիտու |
Հացավան |
Սպանդարյան |
Ախլաթյան |
Իշխանասար |
Սվարանց |
Աղվանի |
Խոտ |
Թասիկ |
Աշոտավան |
Լոր |
Տանձավեր |
Բալակ |
Լծեն |
Տաթև |
Բնունիս |
Մուցք |
Տոլորս |
Դաստակերտ |
Նժդեհ |
Տորունիք |
Դարբաս |
Նորավան |
Ծղուկ |
Գետաթաղ |
Շաղատ |
Ույծ |
Գորայք |
Շենաթաղ |
Վաղատին |
Հալիձոր |
Սալվարդ |
Որոտնավան |
Հարժիս |
Սառնակունք |
Միջոցառումն իրականացվում է «Համայնքահեն բնապահպանությունը և ադապտացումը կլիմայի փոփոխությանը Սյունիքի մարզում» ծրագրի շրջանակներում, որը ֆինանսավորվում է Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) հայաստանյան մասնաճյուղի և Գերմանիայի տնտեսական համագործակցության և զարգացման դաշնային նախարարության (BMZ) կողմից։

В рамках программы “Охрана природы на уровне общин и адаптация к изменению климата в Сюникской области (CNCA)” запланировано посещение в органическоое производство компании «Антарам» для жителей 35 сельских населенных пунктов, включенных в программу.
С 1989 года компания "Антарам" занимается выращиванием, сбором дикорастущих растений и производством трав и фиточаев.
В ходе визита у вас будет возможность познакомиться с:
- производством органических чаев
- Сельскохозяйственными работами по подготовке к зиме,
- принципами сбора дикоросов,
- рыночными тенденциями,
- технологиями выращивания,
- а также мы увидим множество эффективных решений, направленных на реализацию целей устойчивого развития.
Визит состоится 26 ноября.
Места очень ограничены. Для участия позвоните в офис организации: +374 44 599949.
Напомним, что в программу включены села:
Агиту |
Ацаван |
Спандарян |
Ахлатян |
Ишханасар |
Сваранц |
Агвани |
Хот |
Тасик |
Ашотаван |
Лор |
Танзавер |
Балак |
Лцен |
Татев |
Бнунис |
Муцк |
Толорс |
Дастакерт |
Нжде |
Торуник |
Дарбас |
Нораван |
Цгук |
Гетатаг |
Шагат |
Уйц |
Горайк |
Шенатаг |
Вагатин |
Алидзор |
Сальвард |
Воротнаван |
Харджис |
Сарнакунк |
Мероприятие реализуется в рамках программы “Охрана природы на уровне общин и адаптация к изменению климата в Сюникской области (CNCA)", которая финансируется филиалом Союза охраны природы Германии (NABU) в РА и Федеральным министерством экономического сотрудничества и развития Германии (BMZ).