Այսօր ԵՊՀ-ում կայացավ «BioExpo» ցուցահանդեսը, որում ներկայացված էր նաև Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) հայաստանյան մասնաճյուղը։
Ցուցահանդեսի ընթացքում համալսարանականները հնարավորություն ունեցան ծանոթանալու՝
- կազմակերպության գործունեությանը,
- առկա ծրագրերին,
- կամավորության հնարավորություններին։
Մոտենալով տաղավարին՝ ուսանողները նաև ծանոթացան այն մեթոդներին, որոնք կիրառվում են ուսումնասիրելու համար Հայաստանի հարուստ կենսաբազմազանությունը, ինչպես նաև դիտելու կազմակերպության կողմից պատրաստված մի շարք տեսանյութեր՝ տարբեր թռչնատեսակների առանձնահատկությունների և նրանց շրջանում առկա հիմնախնդիրների վերաբերյալ, ֆոտոթակարդներից և առցանց տեսախցիկներից ստացված կադրեր։
Շնորհակալ ենք ԵՊՀ կենսաբանության ֆակուլտետին բուհ-գործատու կապի ամրապնդմանը նպաստելու, մեզ հրավիրելու, ինչպես նաև համալսարանականներին՝ ցուցաբերած մեծ հետաքրքրության համար։

Сегодня в ЕГУ прошла выставка “BioExpo”, на которой было также представлено филиал Союза охраны природы Германии (NABU) в Республике Армения.
В ходе выставки студенты университета имели возможность ознакомиться с:
- деятельностью организации,
- существующими программами,
- возможностям волонтерской деятельности.
Подойдя к стенду, студенты также ознакомились с методами, используемыми для изучения богатого биоразнообразия Армении, а также просмотрели подготовленную организацией серию видеороликов о характеристиках различных видов птиц и проблемах, с которыми они сталкиваются, а также кадры с фото ловушек и онлайн камер.
Мы благодарны биологическому факультету ЕГУ за вклад в укрепление отношений вуз-работодатель, за приглашение, а также студентам университета за проявленный большой интерес.