Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) հայաստանյան մասնաճյուղը շարունակում է իրականացնել գիշատիչ թռչունների բնադրավայրերի ուսումնասիրություն և մոնիթորինգ ՀՀ տարբեր մարզերում:
Աշխատանքների շրջանակներում գրանցվում են ոչ միայն կազմակերպության թիրախային, այլև բոլոր բնադրող գիշատիչ թռչնատեսակները:
Զուգահեռաբար մշտադիտարկվում են նախորդ տարիներին հայտնաբերված բները՝ բնադրման հաջողությունը և սպառնացող վտանգները գնահատելու համար:
Հիշե՛ք, որ աղբը դրա համար չնախատեսված վայրերում նետելու դեպքում այն կարող է հայտնվել նաև գիշատիչ թռչունների բներում՝ առաջացնելով բացասական հետևանքներ, օրինակ՝ պատճառ դառնալ անհաջող բնադրման։
Աշխատանքներն իրականացվում են Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) «Նոր համագործակցություն Արևելյան Եվրոպայում գիշատիչ թռչունների պաշտպանության նպատակով» ծրագրի շրջանակներում, որը ֆինանսավորվում է NABU International-ի и VGP-ի կողմից։

The branch of German Nature Protection Union (NABU) in the Republic of Armenia continues to conduct research and monitoring of nesting sites of birds of prey in different regions of Armenia.
Within the framework of the works, not only the target species of the organization, but also all nesting species of birds of prey are registered.
In parallel, nests found in previous years are monitored to assess nesting success and threats.
Remember that if garbage is disposed of in inappropriate places, it can also enter nests of birds of prey, causing negative consequences such as nesting failure.
The research is carried out within the framework of German Nature Protection Union (NABU) program “New Partnership for the Conservation of Birds of Prey in Eastern Europe”, funded by NABU International and VGP funds.