Օրգանական գյուղատնտեսությունը գյուղատնտեսական գործունեության յուրահատուկ տեսակ է, որն առավելապես ներդաշնակ է ագրոէկոհամակարգերի հետ և իրականացվում է համապատասխան տեխնիկական կանոնակարգերի և նորմատիվ... ավելին |
Մեկնարկել է «Թռչունների՝ էլեկտրահաղորդման գծերին բախումից և հոսանքահարումից պաշտպանության» ծրագիրը։
Թռչունները մեր էկոհամակարգերի կարևոր բաղադրիչն են, որոնք կենսական դեր են խաղում փոշոտման,... ավելին |
Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) հայաստանյան մասնաճյուղը ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության և ‹‹Դիլիջան›› ազգային պարկի հետ համագործակցության շրջանակներում սկսում է պարկի... ավելին |
Մենք մեկնարկում ենք նոր ծրագիր․ «Մաքուր ապագա․ շրջակա միջավայրի պաշտպանություն և պլաստիկ թափոններ»
Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարարության ֆինանսական աջակցությամբ Գերմանիայի բնության պահպանության... ավելին |
«Համայնքներում բնության պահպանությունը և ադապտացումը կլիմայի փոփոխությանը՝ որպես աղքատութան հաղթահարման ներդրում Սյունիքում» երկամյա ծրագիր է։
Այն ներկայացվել է Գերմանիայի բնության պահպանության... ավելին |
Ծրագիրը միավորում է նորարարական մոտեցումներ և ստեղծագործող մարդկանց ՝ միջմշակութային համագործակցությունը խթանելու, արվեստագետների և մասնագետների անդրազգային շարժունակությանն աջակցելու և Հայաստանի,... ավելին |
Գերմանիայի բնության բահպանության միության (NABU) հայաստանյան մասնաճյուղը 2018 թվականից սկսած իրականցնում է «Հայաստանում գիշատիչ թռչունների ուսումնասիրության և պահպանության» ծրագիր:
Ծրագրի նպատակն է... ավելին |
Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) հայաստանյան մասնաճյուղը սկսում է նոր ծրագիր՝ ջրաճահճային տարածքների ուսումնասիրություն և պահպանություն Արաքսի հովտում։ Ծրագիրը իրականացվելու է Միխայել... ավելին |
Գյուղական տուրիզմը մեր օրերում սրընթաց զարգացում է ապրում և օրեցօր էլ ավելի շատ զբոսաշրջիկներ նախընտրում են վայելել իրենց հանգիստը գյուղական միջավայրում։ Հայաստանն էլ իր հերթին առանձնանում և աչքի է... ավելին |
«Oրգանական գյուղատնտեսության զարգացումը Հայաստանի հյուսիսային համայնքներում որպես աղքատության նվազեցման եվ կենսաբազմազանության պահպանության խթան» (OFDNA) ծրագիրը եռամյա ծրագիր է: Ծրագիրը ներ... ավելին |

Органическое сельское хозяйство - это уникальный вид сельскохозяйственной деятельности, который наиболее совместим с агро-экосистемами и осуществляется в соответствии с требованиями соответствующих... подробнее |
Стартовала программа по защите птиц от столкновения с линиями электропередачи и поражения электрическим током.
Птицы являются важной частью наших экосистем, играя жизненно важную роль в опылении,... подробнее |
Филиал Союза охраны природы Германии (NABU) в Республике Армения в рамках сотрудничества с Министерством окружающей среды РА и Национальным парком «Дилижан» приступает к изучению биоразнообразия... подробнее |
Мы рады объявить о запуске нашего нового проекта в Армении: “Чистое будущее: защита окружающей среды и пластиковые отходы”.
При финансовой поддержке Министерства Иностранных Дел Германии филиал Союза... подробнее |
Охрана природы адаптация к изменению климата на уровне общин как инвестиции в борьбу с бедностью в Сюнике - это двухлетний проект.
Он был представлен филиалом Союза охраны природы Германии (NABU) в... подробнее |
Ծրագիրը միավորում է նորարարական մոտեցումներ և ստեղծագործող մարդկանց ՝ միջմշակութային համագործակցությունը խթանելու, արվեստագետների և մասնագետների անդրազգային շարժունակությանն աջակցելու և Հայաստանի,... подробнее |
Филиал Союза охраны природы Германии (NABU) в Республике Армения с 2018 года осуществляет программу "Изучение и охрана хищных птиц в Армении".
Цель программы - изучить места гнездования гнездящихся... подробнее |
Филиал Союза Охраны Природы Германии в Республике Армения (NABU) запускает новый проект: Исследование и сохранение водно-болотных угодий в долине Аракса. Проект будет реализован при поддержке Фонду... подробнее |
В настоящее время сельский туризм переживает бурное развитие и с каждым днем все больше туристов предпочитают наслаждаться отдыхом в сельской местности. Армения, в свою очередь, выделяется своей... подробнее |
Программа "Развитие органического сельского хозяйства как вклад в сохранение биоразнообразия и снижение уровня бедности в Северной Армении" (OFDNA) рассчитана на три года. Программа представленa... подробнее |