/ Content / Օրգանական Գյուղատնտեսության Զարգացման ծրագիր 2021 - առաջին...

Օրգանական Գյուղատնտեսության Զարգացման ծրագիր 2021 - առաջին փուլի արդյունքները

Շնորհակալություն ենք հայտնում բոլորին «Օրգանական Գյուղատնտեսության Զարգացման» ծրագրին մասնակցության համար։

Ցանկանում ենք հայտնել, որ ժյուրիի կողմից բոլոր հայտերի մանրակրկիտ ուսումնասիրությունից հետո ընտրվել են երկրորդ փուլ անցած մասնակիցները։

Հայտերի գնահատման չափանիշներն էին՝

  • Օրգանական սերտիֆիկացման անցնելու մոտիվացիան․
  • Օրգանական սերտիֆիկացում ստանալու դեպքում արտադրանքի հետաքրքրությունը շուկայում․
  • Ձեր ծրագրի բնապահպանական ազդեցությունը․
  • Հատուկ պահպանվող տարածքների մերձակայքում գտնվելու գործոնը․
  • Օրգանական սերտիֆիկացում ստանալու դեպքում արտահանման պոտենցիալը․
  • Օրգանական սերտիֆիկացում ստանալու համար այլ դրամաշնորհների առկայությունը․
  • Օրգանական արտադրանքի քանակը․
  • Օրգանական սերտիֆիկացման երկարաժամկետ ազդեցությունը․
  • Օրգանական սերտիֆիկացման կարճաժամկետ ազդեցությունը․
  • Ձեր ունեցած փորձը տվյալ ոլորտում․
  • Հետագայում օրգանական սերտիֆիկացման գործընթացը շարունակելու ռիսկերը․
  • Հողի օրգանական սերտիֆիկացման գործոնը․

Մրցույթի երկրորդ փուլ են անցնում հետևյալ մասնակիցները՝ 

  1. Աղասի Օրդիյան - Արարատի մարզ
  2. Տիգրան Գասոյան - Կոտայքի մարզ
  3. Սոնա Գալստյան - Տավուշի մարզ
  4. Սուրեն Գրիգորյան - Լոռու մարզ
  5. Գայանե Բաղինյան - Տավուշի մարզ
  6. Վրույր Այվազյան - Լոռու մարզ
  7. Լուսինե Նալբանդյան - Կոտայքի մարզ
  8. Հրայր Գրիգորյան - Վայոց Ձորի մարզ
  9. Արմեն Ներսիսյան - Սյունիքի մարզ
  10. Ռոման Գալստյան - Արարատի մարզ
  11. Ռուբիկ Ղահրամանմոնասյան - Կոտայքի մարզ
  12. Ռոման Հարությունյան - Սյունիքի մարզ
  13. Հովսեփ Արզումանյան - Տավուշի մարզ
  14. Վարդկես Դավթյան - Արմավիրի մարզ
  15. Արարատ Դավթյան - Արմավիրի մարզ
  16. Սերգեյ Բուլղադարյան - Արագածոտնի մարզ
  17. Արամայիս Չիլինգարյան - Տավուշի մարզ
  18. Մարիամ Անտոնյան - Լոռիի մարզ
  19. Տիգրան Ծատուրյան - Շիրակի մարզ
  20. Վաչե Աշեկյան - Արագածոտնի մարզ
  21. Մագդա Աբովյան - Կոտայքի մարզ
  22. Անի Ասատուրյան - Արագածոտնի մարզ
  23. Արամ Բարսեղյան - Կոտայքի մարզ
  24. Էդգար Շոլինյան - Կոտայքի մարզ
  25. Հարություն Սականյան - Արագածոտնի մարզ
  26. Անգելինա Վերդիյան - Սյունիքի մարզ
  27. Ջուլիետա Պետրոսյան - Տավուշի մարզ
  28. Վահե Դավթյան - Արմավիրի մարզ
  29. Իրինա Դարբինյան - Սյունիքի մարզ
  30. Ռուզաննա Սարգսյան - Արմավիրի մարզ
  31. Պողոս Հովհաննիսյան - Արագածոտնի մարզ
  32. Խաչատուր Գևորգյան - Սյունիքի մարզ
  33. Հայարփի Հակոբյան - Գեղարքունիքի մարզ
  34. Նիկոլայ Մխիթարյան - Երևան
  35. Էմմա Հակոբյան - Տավուշի մարզ
  36. Գայանե Խաչատրյան - Լոռու մարզ
  37. Անահիտ Սարիբեկյան - Շիրակի մարզ

Շնորհավորում ենք և սիրով սպասում երկրորդ փուլի շրջանակներում։

Բոլոր նրանք, ում հայտը չի անցել հաջորդ փուլ, նշե՛նք, որ Ձեր հայտը շարունակելու է գտնվել մեր ուշադրության կենտրոնում և հետագա ծրագրերին մասնակցելու դեպքում կարող եք կապ հատատել մեզ հետ խորհրդատվություն ստանալու նպատակով։