Հոկտեմբերի 22-ին և 23-ին Ուսուցման կանաչ կենտրոնում տեղի ունեցավ արդեն ավանդական դարձած Բերքի Տոնը՝ Գյուղական կյանքի և ավանդույթների փառատոնը, որի նպատակը կովկասյան տարածաշրջանում բնապահպանության և զբոսաշրջության ոլորտում մարդկանց գիտելիքների և տեղեկացվածության մակարդակի բարձրացումն է, ինչպես նաև տարբեր ֆերմերներին հնարավորություն է տալիս ցուցադրել և վաճառել իրենց կողմից արտադրված գյուղատնտեսական բարիքները։
Այս տարի նույնպես Գերմանիայի Բնության Պահպանության Միության (NABU) հայաստանյան մասնաճյուղը Գերմանիայի տնտեսական համագործակցության և զարգացման դաշնային նախարարություն (BMZ) հետ համատեղ իրականացվող «Օրգանական գյուղատնտեսության զարգացումը Հայաստանի հյուսիսային համայնքներում՝ որպես աղքատության նվազեցման և կենսաբազմազանության պահպանության խթան» (OFDNA) ծրագրի շահառուներին հնարավորություն էր ընձեռել մասնակցելու փառատոնին, ցուցադրելու արտադրանքը և վաճառելու այն։

On October 22 and 23, the traditional Harvest Festival, the Festival of Rural Life and Traditions, was held at the Green Training Center, the purpose of which is to increase the level of knowledge and awareness of people in the field of environmental protection and tourism in the Caucasus region, as well as to give various farmers the opportunity to demonstrate and to sell the agricultural products by them.
Also this year, the German Nature Protection Union (NABU) in the Republic of Armenia in cooperation with the Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ) provided the beneficiaries of the "Development of Organic Agriculture in the Northern Communities of Armenia as a Poverty Reduction and Biodiversity Stimulus" (OFDNA) program, to participate at the festival, to display the product and sell it.