Հոկտեմբերի 22-ին և 23-ին Ուսուցման կանաչ կենտրոնում տեղի ունեցավ արդեն ավանդական դարձած Բերքի Տոնը՝ Գյուղական կյանքի և ավանդույթների փառատոնը, որի նպատակը կովկասյան տարածաշրջանում բնապահպանության և զբոսաշրջության ոլորտում մարդկանց գիտելիքների և տեղեկացվածության մակարդակի բարձրացումն է, ինչպես նաև տարբեր ֆերմերներին հնարավորություն է տալիս ցուցադրել և վաճառել իրենց կողմից արտադրված գյուղատնտեսական բարիքները։
Այս տարի նույնպես Գերմանիայի Բնության Պահպանության Միության (NABU) հայաստանյան մասնաճյուղը Գերմանիայի տնտեսական համագործակցության և զարգացման դաշնային նախարարություն (BMZ) հետ համատեղ իրականացվող «Օրգանական գյուղատնտեսության զարգացումը Հայաստանի հյուսիսային համայնքներում՝ որպես աղքատության նվազեցման և կենսաբազմազանության պահպանության խթան» (OFDNA) ծրագրի շահառուներին հնարավորություն էր ընձեռել մասնակցելու փառատոնին, ցուցադրելու արտադրանքը և վաճառելու այն։

22 и 23 октября в Обучающем зеленом центре прошел ставший уже традиционным Праздник урожая – Фестиваль сельской жизни и традиций, цель которого – повысить уровень знаний и осведомленности людей в области охраны окружающей среды и туризма в Кавказском регионе, а также дать возможность различным фермерам продемонстрировать и продать произведенную ими сельскохозяйственную продукцию.
Также в этом году Армянский филиал Союза Охраны Природы Германии (NABU) в сотрудничестве с Федеральным министерством экономического сотрудничества и развития Германии (BMZ) предоставило возможность бенефициарам программы «Развитие органического сельского хозяйства в северных общинах Армении как меры по сокращению бедности и содействию биологическому разнообразию» (OFDNA) для участия в фестивале, демонстрации продукта и его продажи.