/ Պարունակություն / Թռչնադիտարկում Դիլիջանում
Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) հայաստանյան մասնաճյուղի կողմից կազմակերպվեց ևս մեկ թռչնադիտարկում։
Պարզ լճից քայլելով դեպի Գոշ գյուղ՝ մասնակիցները հնարավորություն ունեցան բացահայտելու Հայաստանի թռչնատեսակներն ու իրենց առանձնահատկությունները, մասնավորապես՝ տեսնելու փոքր ենթարծիվ, ինչպես նաև անտառին բնորոշ մի շարք թռչնատեսակներ։
Շնորհակալ ենք բոլոր մասնակիցներին ցուցաբերած հետաքրքրության համար։
Նշենք նաև, որ աշխատանքն իրականացվել է «տարվա թռչուն» ամենամյա հանրային արշավի և «Հայաստանում գիշատիչ թռչունների ուսումնասիրության և պահպանության» ծրագրի շրջանակներում։

Another birdwatching was organized by the branch of German Nature Protection Union (NABU) in the Republic of Armenia.
While walking from Lake Parz to the village of Gosh, the participants had the opportunity to become acquainted with the bird species of Armenia and their peculiarities, in particular, to see the Lesser spotted eagle, as well as a number of bird species characteristic of the forest.
We would like to express our gratitude to all the participants for their interest.
It is also worth noting that the works were conducted within the framework of the annual public campaign "Bird of the Year" and the programme for the study and protection of birds of prey in Armenia.