Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) հայաստանյան մասնաճյուղն իր գործունեության առաջին իսկ օրվանից, համագործակցելով ոլորտի պետական և ոչ պետական կառույցների հետ, իրականացրել է բնապահպանական մի շարք արշավներ և ծրագրեր՝ վերհանելու առկա հիմնախնդիրները և մշակելու դրանց լուծման ուղիները։
Կարևորագույն այս ուղու առանցքային կետը համարելով նաև էկոկրթությունը՝ NABU հայաստանյան մասնաճյուղը պատասխանատվություն է ստանձնել նպաստելու հասարակական գիտակցության բարձրացմանը։
Այս նպատակին էլ ուղղված՝ կազմակերպության գրագետ և փորձառու մասնագետների շնորհիվ իրականացվել և իրականացվում են տարատեսակ արշավներ ներգրավելու հասարակության լայն զանգվածներին, համատեղ մշակելու առկա հիմնախնդիրների լուծման ուղիները և կանխարգելելու հնարավոր խնդիրների առաջացումը։
Մենք հավատում ենք, որ միասին կարող ենք նպաստել ավելի գիտակից սերունդների ձևավորմանը՝ ՀԱՆՈՒՆ ՄԱՐԴՈՒ ԵՎ ԲՆՈՒԹՅԱՆ։

Филиал Союза охраны природы Германии (NABU) в Республике Армения с первого дня своей деятельности в сотрудничестве с государственными и негосударственными структурами отрасли реализовало ряд экологических кампаний и программ, направленных на освещение существующих проблем и развитие пути их решения.
Считая экообразование ключевым моментом на этом важном пути, филиал NABU в Армении взял на себя ответственность внести свой вклад в повышение осведомленности общественности.
С этой целью, благодаря компетентным и опытным специалистам организации, проводились и проводятся различные кампании по вовлечению широких масс общества, совместной выработке путей решения существующих проблем и предотвращению появление возможных проблем.
Мы верим, что вместе мы сможем внести свой вклад в формирование более осознанных поколений ВО БЛАГО ЧЕЛОВЕКА И ПРИРОДЫ.