Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) հայաստանյան մասնաճյուղն իր գործունեության առաջին իսկ օրվանից, համագործակցելով ոլորտի պետական և ոչ պետական կառույցների հետ, իրականացրել է բնապահպանական մի շարք արշավներ և ծրագրեր՝ վերհանելու առկա հիմնախնդիրները և մշակելու դրանց լուծման ուղիները։
Կարևորագույն այս ուղու առանցքային կետը համարելով նաև էկոկրթությունը՝ NABU հայաստանյան մասնաճյուղը պատասխանատվություն է ստանձնել նպաստելու հասարակական գիտակցության բարձրացմանը։
Այս նպատակին էլ ուղղված՝ կազմակերպության գրագետ և փորձառու մասնագետների շնորհիվ իրականացվել և իրականացվում են տարատեսակ արշավներ ներգրավելու հասարակության լայն զանգվածներին, համատեղ մշակելու առկա հիմնախնդիրների լուծման ուղիները և կանխարգելելու հնարավոր խնդիրների առաջացումը։
Մենք հավատում ենք, որ միասին կարող ենք նպաստել ավելի գիտակից սերունդների ձևավորմանը՝ ՀԱՆՈՒՆ ՄԱՐԴՈՒ ԵՎ ԲՆՈՒԹՅԱՆ։

The branch of German Nature Protection Union (NABU) in the Republic of Armenia from the first day of its activity in cooperation with state and non-state structures of the sector has implemented a number of ecological campaigns and programs aimed at highlighting the existing problems and developing ways to solve them.
Considering eco-education as a key point on this important path, NABU branch in Armenia has taken the responsibility to contribute to raising public awareness.
For this purpose, thanks to the competent and experienced specialists of the organization, various campaigns have been and are being conducted to involve the wide public masses, to jointly develop ways to solve the existing problems and to prevent the emergence of possible problems.
We believe that together we can contribute to a more conscious generation FOR THE PEOPLE AND NATURE.