/ Պարունակություն / Մայիսի 22-ը՝ կենսաբազմազանության միջազգային օր
Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) հայաստանյան մասնաճյուղն իր գործունեության առաջին իսկ օրվանից պատասխանատվություն է ստանձնել ուսումնասիրելու Հայաստանի կենսաբազմազանությունը։
Այս նպատակին են ուղղված մի շարք ծրագրեր, որոնց շրջանակներում կազմակերպության կոմպետենտ, գրագետ և փորձառու մասնագետները, կիրառելով ժամանակակից մոտեցումներին համապատասխան հուսալի մեթոդներ, արդյունավետ կերպով բացահայտում են առկա հիմնախնդիրներն ու մշակում դրանց լուծմանն ուղղված համապատասխան միջոցառումները։
Աշխատանքների շրջանակներում համագործակցելով ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության և ոլորտի պետական ու ոչ պետական կառույցների հետ՝ կազմակերպությունը հանձն է առել նպաստելու ոլորտի զարգացմանը և գործունեության՝ ուղղված ՀԱՆՈՒՆ ՄԱՐԴՈՒ ԵՎ ԲՆՈՒԹՅԱՆ բարօրությանը։

From the very first day of its activity, the branch office of German Nature Protection Union (NABU) in the Republic of Armenia has assumed the responsibility of studying the biodiversity of Armenia.
A number of programs are aimed at this goal, within the framework of which competent, qualified and experienced specialists of the organization, using reliable methods in accordance with modern approaches, effectively identify existing problems and develop appropriate measures aimed at their solution.
Cooperating with the Ministry of Environment of RA, as well as state and non-state structures of the industry within the framework of the works, the organization has committed itself to contribute to the development and activities of the industry FOR PEOPLE AND NATURE.