/ Պարունակություն / Մայիսի 22-ը՝ կենսաբազմազանության միջազգային օր
Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) հայաստանյան մասնաճյուղն իր գործունեության առաջին իսկ օրվանից պատասխանատվություն է ստանձնել ուսումնասիրելու Հայաստանի կենսաբազմազանությունը։
Այս նպատակին են ուղղված մի շարք ծրագրեր, որոնց շրջանակներում կազմակերպության կոմպետենտ, գրագետ և փորձառու մասնագետները, կիրառելով ժամանակակից մոտեցումներին համապատասխան հուսալի մեթոդներ, արդյունավետ կերպով բացահայտում են առկա հիմնախնդիրներն ու մշակում դրանց լուծմանն ուղղված համապատասխան միջոցառումները։
Աշխատանքների շրջանակներում համագործակցելով ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության և ոլորտի պետական ու ոչ պետական կառույցների հետ՝ կազմակերպությունը հանձն է առել նպաստելու ոլորտի զարգացմանը և գործունեության՝ ուղղված ՀԱՆՈՒՆ ՄԱՐԴՈՒ ԵՎ ԲՆՈՒԹՅԱՆ բարօրությանը։

Филиал Союза охраны природы Германии (NABU) в Республике Армения с самого первого дня своей деятельности взяло на себя ответственность за изучение биоразнообразия Армении.
На эту цель направлен ряд программ, в рамках которых компетентные, грамотные и опытные специалисты организации, используя надежные методы в соответствии с современными подходами, эффективно выявляют существующие проблемы и разрабатывают соответствующие меры, направленные на их решение.
Сотрудничая с Министерством окружающей среды РА, а также государственными и негосударственными структурами отрасли в рамках работ, организация обязалась внести свой вклад в развитие и деятельность отрасли, направленную ВО БЛАГО ЧЕЛОВЕКА И ПРИРОДЫ.