/ Պարունակություն / Շրջակա միջավայրի համաշխարհային օր
Հունիսի 5-ը 1972 թվականին ՄԱԿ-ի կողմից հռչակվել է որպես Շրջակա միջավայրի համաշխարհային օր, իսկ 2004 թվականից՝ Հայաստանում այն նշվում է որպես բնապահպանի օր։
2001 թվականից գործելով Հայաստանում՝ Գերմանիայի բնության պահպանության միությունը (NABU) պատասխանատվություն է ստանձնել ուսումնասիրելու Հայաստանի կենսաբազմազանությունը և մշակելու դրա պահպանությանն ուղղված միջոցառումներ՝ այդ կերպ նպաստելով շրջակա միջավայրի պահպանությանն ու ոլորտի զարգացմանը։
Բաց չթողնելով առիթը՝ միությունն իր երախտագիտությունն է հայտնում բնապահպանական գործունեություն ծավալող բոլոր անհատներին և կազմակերպություններին՝ նպաստելու համար ավելի մաքուր և կայուն ապագայի ձևավորմանը։

Сегодня Всемирный день окружающей среды.
В 1972 году 5 июня был объявлен ООН Всемирным днем окружающей среды, а с 2004 года он отмечается в Армении как День экологов.
Действуя в Армении с 2001 года, филиал Союз охраны природы Германии (NABU) в Республике Армения взял на себя ответственность за изучение биоразнообразия Армении и разработку природоохранных мер, способствуя тем самым защите окружающей среды и развитию промышленности.
Не упуская возможности, Союз выражает благодарность всем лицам и организациям, занимающимся экологической деятельностью, за вклад в формирование более чистого и устойчивого будущего.