Ինչպես արդեն նշել էինք նախորդ հրապարակումներում, Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) հայաստանյան մասնաճյուղը, միանալով սպիտակ արագիլների միջազգային հաշվառմանը, հանձն է առել իրականացնելու հաշվառում ողջ Հայաստանում։
Դրանք արդեն անցյալում են, իսկ արդյունքների մասին կկիսվենք ավելի ուշ։
Հիշեցնենք, որ հաշվառումներին զուգահեռ իրականացվեցին նաև աղտոտվածության հիմնախնդրի ուսումնասիրությանն ուղղված աշխատանքներ, մասնավորապես՝ օղակավորման, արբանյակային տվիչների տեղադրման և նմուշառման աշխատանքներ։
Հարգելի՛ հետևորդներ, կազմակերպությունը օղակավորել է մոտ 300 սպիտակ արագիլ, ինչը նշանակում է, որ վերջիններիս աջ ոտքին օղակները նկատելու դեպքում կարող եք դրանք նկարել և ուղարկել մեզ։
Աշխատանքներն իրականացվել են ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության և ՀՀ բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի հետ համագործակցությամբ։

As we have mentioned in previous publications, the branch of German Nature Protection Union (NABU) in the Republic of Armenia, joining the White Storks International Census, undertook to conduct the census throughout the territory of Armenia.
They are already in the past, and we will share the results later.
Let us remind you that parallel to the censuses, works aimed at studying the contamination problem were also carried out, in particular, ringing, installation of satellite sensors and sampling works.
Dear followers, the organization ringed about 300 white storks, which means that if you notice rings on the right leg of the last one, you can photograph them and send them to us.
The works were carried out in cooperation with the Ministry of Environment of the Republic of Armenia and the Environmental Protection and Mining Inspection Body of the Republic of Armenia.