Էկոլոգիական սնունդ. ավանդականից անցում օրգանականիՈղջ աշխարհում օրգանական սննդամթերքների սպառումը էլ ավելի մեծ թափ է առնում։ «Օրգանական», «Էկո» կամ «Բիո» մակնշված արտադրանքի համաշխարհային շուկան տարեցտարի աճում է։... ավելին |
Բնության հատուկ պահպանվող տարածքներԲնության հատուկ պահպանվող տարածքները ցամաքի (ներառյալ` մակերևութային ու ստորերկրյա ջրերը և ընդերքը) և համապատասխան օդային ավազանի` օրենքով առանձնացված տարածքներ և առանձին բնական... ավելին |
Առցանց տեսախցիկներԱռաջին անգամ Հայաստանում Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) հայաստանյան մասնաճյուղի նախաձեռնությամբ թռչունների բներին կտեղադրվի առցանց տեսախցիկ, որի միջոցով... ավելին |
ԹռչուններՕգտագործելով արտակարգ դրության ժամանակ մեզ տրված ազատ ժամանակը, մենք սկսեցինք սեմինարների շարք, որոնք նվիրված էին բացահայտելու Հայաստանի և ամբողջ աշխարհի բնության գեղեցիկ և... ավելին |
Կռունկները և ՀայաստանըԱպրիլի 28-ին տեղի ունեցավ Գերմանիայի Բնության Պահպանության Միության (NABU) հայաստանյան մասնաճյուղի կողմից կազմակերպված հերթական առցանց դասընթացը, որն այս անգամ հատուկ խորհուրդ... ավելին |
«Շիկահող» պետական արգելոց«Շիկահող» պետական արգելոցը ստեղծվել է 1958 թ-ին Կապանի անտառտնտեսության հիման վրա` Մեղրու լեռնաշղթայի հյուսիսային լանջերի վրա գտնվող լայնատերև անտառների յուրահատուկ ֆլորան և... ավելին |
Խոսրովի անտառ պետական արգելոցԽոսրովի անտառ պետական արգելոցը բնության հատուկ պահպանվող տարածք է Հայաստանի Արարատի մարզում: Արգելոցը աշխարհի ամենահին պահպանվող տարածքներից մեկն է, որն ունի շուրջ 1700 տարվա... ավելին |
ԱրգելոցներԱրգելոցը բուսական, կենդանական աշխարհի, երկրաբանական կամ այլ հատուկ հետաքրքրություն ներկայացնող առանձնահատկությունների համար պահպանվող տարածք է, որը պահպանվում և կառավարվում է... ավելին |
Բնության հատուկ պահպանվող տարածքներԲնության հատուկ պահպանվող տարածքներ, պետությունների կողմից բնության տարբեր տարածքներում որևէ տնտեսական գործունեության սահմանափակումը կամ առհասարակ արգելումն է օրենսդրությամբ, որն ուղղված է... ավելին |
«Ինչ անել, երբ վայրի կենդանի ես տեսնում» վերնագրով սեմինար-հանդիպում Ալպինիզմի ֆեդերացիայի հետ համատեղՕրերս մենք ունեցանք շատ հետաքրքիր հանդիպում Ալպինիզմի և Լեռնային Տուրիզմի Հայկական Ֆեդերացիային կից գործող «Չորս գագաթ» մանկապատանեկան ակումբի երիտասարդ սաների հետ։ Հանդիպման... ավելին |

"Ecological Food" transition from traditional to organic
Consumption of organic food is gaining momentum all over the world. The world market of "Organic", "Eco" or "Bio" labeled products is growing year by year. States are making... more
Protected Areas
Protected areas are areas of land (including surfaces, underground waters and subsoil) and the corresponding water surfaces and airspace above them, territories and separate... more
NABU's new online camera will allow you to get acquainted with the life of the White Stork
We have very good news for everyone
Tomorrow you will be able to personally witness the daily life of White Storks via an online camera installed by... more
Birds
Using the free time given to us during the state of emergency, we started a series of seminars dedicated to discovering the beautiful and unique secrets of nature in Armenia and... more
Cranes and Armenia
On April 28 another online seminar was organized by The Branch of German Nature Protection Union (NABU) in the Republic of Armenia which this time was of particular importance,... more
Shikahogh State Reserve
Shikahogh State Reserve was established in 1958 on the basis of Kapan forestry to preserve, study the unique flora and fauna of large-scale forests located on the northern... more
Khosrov Forest State Reserve
Khosrov Forest State is a nature reserve in Ararat Province of Armenia. The reserve is one of the oldest protected areas in the world having a history of about 1700 years. It... more
State Reserves
A nature reserve is a protected area of importance for flora, fauna or features of geological or other special interest, which is reserved and managed for purposes of ... more
Protected Area
Protected areas are locations which receive protection because of their recognized natural, ecological or cultural values.
Due to the specially protected areas of nature, the protection and... more
Seminar - Meeting with the Federation of Mountaineering on "What to Do When You See a Wildlife"
Recently we had a very interesting meeting with the young participants of the Armenian Federation of Mountaineering and Hiking Federation. The purpose of the meeting was to show... more